Paylaşım Mekanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akbank'ın yeni kraliçesi

Akbank'ın yeni kraliçesi Empty Akbank'ın yeni kraliçesi

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k 2008-03-29, 00:31

Akbank'ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Sabancı Yönetim Kurulu Şeref Başkanlığına, Murahhas Aza Suzan Sabancı Dinçer Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiler. Akbank'tan yapılan açıklamaya göre Akbank yönetim kurulu üyeliği devam eden Erol Sabancı ayrıca yönetim kurulu danışmanlığı görevini de üstlendi. Bankacılıkta duayen olarak kabul edilen ve 1962 yılından bu yana Akbank yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Erol Sabancı, 1998 yılından bu yana da bankanın yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteydi. Açıklamaya göre, Sabancı görev değişikliğinden sonra banka çalışanlarına gönderdiği mesajında yönetim kurulu başkanlığı görevini Suzan Sabancı Dinçer'e devretmekten dolayı duyduğu "gurur ve mutluluğu" ifade ederek, "bundan böyle tüm mesaisini Yönetim Kurulu Şeref Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevindeki sorumluluklarına tahsis edeceğini belirtti." Ayrıca bugün yapılan olağan genel kurul toplantısında Akbank'ın 1.994 milyar YTL olan 2007 yılı konsolide olmayan net kârı üzerinden, ödenmiş sermayesinin yüzde 24'ü olan 720 milyon YTL tutarında nakit brüt temettü dağıtılmasına karar verildi.
J o Y s T ı c k
J o Y s T ı c k
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 212
Meslek : ameLe
Lakap : KamiL Ke$

http://awdsadasdqwadsd.adad