Gül, Muhalefeti Köşk'e Çağırdı

Aşağa gitmek

Gül, Muhalefeti Köşk'e Çağırdı

Mesaj tarafından J o Y s T ı c k Bir 2008-03-26, 18:25

26/03/2008Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün CHP ve MHP liderlerini köşke davet ettiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın CHP Genel Başkanı Deniz ****** ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ayrı ayrı görüşecek
Alınan bilgiye göre, Deniz ****** yarın saat 12.00’de Çankaya Köşkü’ne çıkarak, Cumhurbaşkanı Gül ile bir araya gelecek. Davetin, Cumhurbaşkanı Gül’ün İslam Konferansı Teşkilatı Zirvesi’ne katılmak üzere Senegal’de bulunduğu sırada yapıldığı öğrenildi. Sivil toplum örgütlerinin sağduyu çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den de benzer bir yaklaşım bekleniyordu. Ancak Köşk'ten yapılan yazılı açıklamada ******'a yapılan davetin kapatma davasından önce olduğu vurgulandı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MHP Başkanı Devlet Bahçeli'yi de Köşke davet etti.
CUMHURBAŞKANLIĞI:"******'IN KÖŞKE DAVETİ KAPATMA DAVASINDAN ÖNCE YAPILDI"
Öte yandan Cumhurbaşkanlığından, CHP Genel Başkanı Deniz ******'ın Çankaya Köşkü'ne davetine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:
"Sayın Cumhurbaşkanımız, MGK'nın Şubat ayı toplantısını takiben, başta terörizm ve güvenlik sorunları, Güneş Operasyonu, Irak ile ilişkiler, Irak Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi ziyareti konuları olmak üzere, bilgi ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla, TBMM'deki siyasi parti liderleri ile bir dizi görüşme yapmayı öngörmüştür. Bu konudaki ilk grup davet 14 Mart Cuma sabahı yapılmıştır.
Sayın CHP Genel Başkanı Deniz ****** bu daveti kabul etmiş ve görüşmenin 20 Mart günü yapılmasında mutabık kalınmıştır. Ancak, ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin Türkiye ziyaretinin de değerlendirilmesine imkan vermek üzere görüşme 27 Mart gününe ertelenmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çerçevedeki ilk görüşmesi Sayın CHP Genel Başkanı Deniz ****** ile 27 Mart günü bir öğle yemeği şeklinde gerçekleşecektir.
Sözkonusu davetler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın Adalet ve Kalkınma Partisi hakkında kapatma istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunmasından önce planlanmış ve yapılmıştır.
ERDOĞAN: HASSAS DÖNEMLERDE CUMHURBAŞKANLARI YAPAR
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefet liderlerin köşke davet etmesiyle ilgili soru üzerine Başbakan Erdoğan, “Hassas dönemlerde Cumhurbaşkanları bu tür girişimlerde bulunur. Biz muhalefet ile görüşmeye kapalı değiliz“ diye konuştu.
DTP VE DSP'YE DAVET YOK
Gül’ün, ******’ın yanı sıra Bahçeli’yi Köşk’e davet etmesinin ardından gözler DTP ve DSP’ye çevrildi. TBMM’de grubu bulunan DTP kendilerine henüz böyle bir davet gelmediğini belirtirken, DSP’ye de bir davet gelmediği öğrenildi.
DTP Grup Başkavekili Selahattin Demirtaş, ANKA’ya yaptığı açıklamada kendilerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den şu ana kadar bir davet gelmediğini ifade etti. Böyle bir davet beklemediklerini de kaydeden Demirteş gerekçesini ise şu şekilde açıkladı:
“Türkiye’de bir kutuplaşma var. Biz bu kutuplaşmanın tarafı değiliz, olmadık. Kutuplaşmanın tarafı da olmadığımız için biz bu görüşmeye dahil edilmedik" dedi.
Bu arada DSP ve SHP’ye de Köşk’ten herhangi bir davet gitmediği öğrenildi..


ALINTIDIR...
avatar
J o Y s T ı c k
Moderatör
Moderatör

Erkek Mesaj Sayısı : 212
Yaş : 24
Nerden : istanbul
Meslek : ameLe
Lakap : KamiL Ke$
Kayıt tarihi : 22/03/08

Kullanıcı profilini gör http://awdsadasdqwadsd.adad

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz