9 Gün Boğazında Canlı Sülükle Yaşadı!!..

Aşağa gitmek

9 Gün Boğazında Canlı Sülükle Yaşadı!!..

Mesaj tarafından A.AlpeR Bir 2008-03-22, 19:00

Köy çeşmesinden akan oluktan su içen 65 yaşındaki adamın boğazına farkında olmadan sülük yapıştı. Yaşlı adam 9 gün süresince boğazından kan emen sülükle dolaştı.

Kırıkkale'de 65 yaşındaki bir adam 9 gün süresince boğazında canlı sülükle birlikte yaşadı. Kırıkkale'nin Delice ilçesi Arbişili köyünde oturan Muzaffer Yarar (65), farkında olmadan 9 gün süresince boğazından kan emen sülükle dolaştı. Yaşlı adam canlı sülüğü hatıra olarak saklayacağını söyledi.

Alınan bilgilere göre; Muzaffer Yarar adlı köylü, bundan 9 gün önce köyünden çeşmesinden akan oluktan su içti. İçtiği su ile birlikte boğazına sülük kaçtı. Sülüğün kaçtığının farkına varmayan Yarar, ilerleyen günlerde boğazında tıkanma meydana geldiğini fark etti.

Ağrıların artması üzerine ailesi Yarar'ı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Acil Servisi'ne getirdi. Burada muayene edilen ve filmleri çekilen Yarar'ın boğazında sülük olduğu fark edildi. Ardından 15 dakika süren lokal ameliyatın ardından Yarar'ın boğazında bulunan sülük canlı olarak çıkartıldı.

Su içtiğinde sülüğün boğazına kaçtığını fark etmediğini açıklayan Muzaffer Yarar, önceleri bir şey hissetmediğini, sadece boğazının tıkandığının farkına vardığını, ilerleyen günlerde vücudunda ağrıların başladığını söyledi.

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi doktorlarına teşekkür eden Yarar, "Doktorlar olmasaydı, belki şu anda hayatta olmayacaktım. Benimle çok iyi ilgilendiler. Beni en çok şaşırtan ise sülüğün canlı çıkartılması" diye konuştu.

Yarar'ın böbrek rahatsızlığı ile hastanelerine müracaat ettiğini açıklayan Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Osman Acar ise, "Yapılan muayene sonunda Yarar'ın boğazında bir cisim bulduk. Daha sonra 15 dakika süren bir ameliyat sonunda hastamızın boğazından canlı sülüğü aldık. Şu anda durumu çok iyi" şeklinde konuştu.

Bu tür vakaların zaman zaman hastanelerine geldiğini açıklayan Başhekim Acar, "Özellikle bu tür vakalar kırsal kesimden hastanemize geliyor. Mümkün olduğu kadar su kaynatılmadan içilmesin. Eğer Yarar'ın içinde bulunan sülük akciğere gitmiş olsaydı, belki şimdi hayatta olamayacaktı" dedi.
avatar
A.AlpeR
Deneme Mod.
Deneme Mod.

Kadın Mesaj Sayısı : 45
Yaş : 24
Nerden : İsTaNbUL..
Meslek : Öğrenci
Lakap : Tek kaş..:)
Kayıt tarihi : 22/03/08

Kullanıcı profilini gör http://seyrigez.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz